Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

5 Maji bashkon, Metën, Ramën, Ruçin dhe Veliajn

5 Maji bashkon, Metën, Ramën, Ruçin dhe Veliajn

 

Sot festohet “5 Maji” apo Dita e Dëshmorëve.

Në varrezat e Dëshmorëve u bënë bashkë kreu i shtetit Ilir Meta, kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe shefi i qeverisë, Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Ata kanë vendosur kurora me lule në monumentin e Nënës Shqipëri.

E pranishme në homazhe ishte edhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Ndërsa kryetari i PD-së, Lulzim Basha është parashikuar të kryejë homazhet në orën 11.00.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :