Data : 24 03 2019
KryeTitujt :

Shpërthime në Turqi, viktima e të plagosur

turqia-shperthim-300x168

TURQI- Shperthime vdekjeprurese ne Turqi. Ministri i Brendshëm i Turqisë, Muammer Guler, duke konfirmuar lajmin thotë se ka viktima dhe te plagosur.

Nderkohe qe BBC raporton se së paku 18 vete jane vrare nderkohe qe shume te tjere jane te plagosur si pasoje e shperthimeve në një qytet afër kufirit të Turqisë me Sirinë.

Guler tha se po zhvillohen hetime për këto shperthime. Raportet e pakonfirmuara të mediave thonë se shpërthimet ishin shkaktuar nga makinat – bomba.

Mediat kane transmetuar lajmin, nderkohe qe rrjeti privat televiziv NTV raportoi për së paku katër shperthime.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :