Data : 25 04 2019
KryeTitujt :

Rezultat historik, Shqipëria e femrave pjesë e eleminatoreve për “Kupa e Botës 2013″

femrat-300x197

Kombëtarja shqiptare e femrave në futboll ka befasuar duke shënuar një rezultat historik.

Shqiperia në pjesëmarrjen e saj të parë zyrtare në kuader të Eliminatoreve Kupa e Botes 2013  per Femra arrin suksesin e madh te kualifikimit.

Vajzat e drejtuara nga trajneri Altin Rraklli kane fituar ndeshjen e trete e te fundit ne grup perballe Luxenburgut me rezultatin 2-1.

Keshtu pas barazimit me Malten vendase 1-1, fitores me Letonine 2-0 dhe sot me Luxenburgun 2-1 me gola te shenuar nga Jashari dhe Velaj, vajzat  kuqezi janë renditur në krye të grupit me 7 pikë në tre ndeshje qe do te thote kualifikim i suksesshem per ne etapen tjeter te eliminatoreve teper te rendesishme te kompeticionit me te madh te futbollit për femra Kupa e Botes.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :