Data : 24 03 2019
KryeTitujt :

Rama, në pritjen e organizuar nga Obama: Falënderim SHBA-ve

rama-obamaKryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkeshortja morën pjesë në pritjen e organizuar nga Presidenti Obama dhe zonja e tij, për krerët e delegacioneve që marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

“Gjatë takimit të tyre, Kryeministri Rama e falenderoi Presidentin Obama për mbështetjen e vazhdueshme qe ai vet dhe qeveria e Shteteve të Bashkuara kanë dhënë ndaj Shqipërisë. Ai gjithashtu e siguroi presidentin Obama se vendi ynë do të vazhdojë të qëndrojë në krah të SHBA-ve edhe në të ardhmen – njofton zyra e shtypit prane kryeministrise.

 

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :