Data : 24 03 2019
KryeTitujt :

Meta prezanton kandidatët në Pogradec: Vendi meriton një Parlament tjetër

Ilir-Meta-LSI-300x165

POGRADEC- Kreu i LSI-se, Ilir Meta, ka prezantuar sot ne Pogradec kandidatet e LSI-se ne kete zone, duke ftuar qytetaret te votojne LSI dhe Aleancen per Shqiperine Evropiane, si e vetmja alternative qe do i sjelle vendin zhvillim dhe integrimin ne BE.

Meta ka akuzuar qeverine ekzistuese per gjendjen ne te cilen e la vendin, per gjendjen e mjeruar te rrugeve, papunesine dhe ekonomine.

Sipas Metes, Pogradeci i Lasgushit meriton rilindje, zhvillim dhe politika te verteta per turizmin. Nderkohe qe vendi, sipas tij, nuk e meriton kete parlament, por i duhet nje dinjitoz.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :