Data : 23 02 2019
KryeTitujt :

Këngëtarja serbe për përfaqësuesen shqiptare: O idiot i shprishur, pse po bërtet!

marija-serifovic

Këngëtarja serbe, cila ka ftuar festivalin e Eurosong-ut në vitin 2007 ka ofenduar gazetarët shqiptarë dhe dyshen e përfaqësueses tonë.

E pranishme në konferencën për mediat ajo i ka ofenduar gazetarët shqiptarë, pasi ia kanë drejtuar disa pyetje që e kanë nervozuar.

Kur i kanë pyetur përfaqësuesit e Serbisë në “Eurosong” se kush ua ka përgatitur kostumet dhe pse personin përgjegjës nuk e kanë dërguar menjëherë në shtëpi, këngëtarja dhe fituesja e festivalit të 2007-ës, Marija Sherifoviç, ka reaguar me nervozizëm,  shkruan portali serb, “Kurir”.

“Shihni se si dukeni ju”,- ka thënë Marija. Ky reagim i saj ka ngjallur pakënaqësi tek gazetarët shqiptarë, për sjelljen e saj.

Marija Sherifoviç e ka ndjekur edhe natën e dytë të “Eurosong”-ut.

Asaj nuk i ka mjaftuar ofendimi i gazetarëve shqiptarë, por i ka komentuar edhe përfaqësuesit e Shqipërisë, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko, duke shkruar në profilin e saj në Twitter: “O i idiot i shprishur, pse po bërtet!”

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :