Data : 17 01 2019
KryeTitujt :

Kandidatët për kreun e bashkisë së Korçës

 

korca

Zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë e Korçës zhvillohen pas dorëheqjes së Niko Peleshit i cili dha dorëheqjen pasi u zgjodh në postin e Zv.kryeministrit në qeverinë “Rama”.Partia Demokratike do të garojë në këto zgjedhje me Sotiraq Stratobërdhën i cili u përzgjodh nga 35 kandidaturat e propozuar nga baza demokrate.Stratobërdha do të garojë përballë Sotiraq Filos i cili mban aktualisht postin e nënkryetarit të bashkisë së Korçës dhe është i përzgjedhuri i koalicionit qeveritar, PS-LSI. Në garë do të jetë edhe përfaqësuesja e FRD-së, Brikena Zeneli.

Faleminderit per vleresimin!

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :