Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Jashtë listës së PS, Isaraj: Për mua, si sot dhe nesër, koha ime është zgjedhja ime, PS

arben-isaraj-4654-300x210

Ish deputeti i PS-se, Arben Isaraj, jashte listes se kandidateve per keto zgjedhje ka deklaruar se zgjedhja e tij eshte dhe mbetet Partia Socialiste.

Ne nje postim ne faqen e tij ne Facebook, paraditen e sotme, Isaraj falenderon gjithe mbeshtetesit dhe u shpreh mirenjohje per gjithe sa kane bere per te.

Postimi i plote ne FB

Motivimi im politik dhe mirekuptimi per miqte dhe shoket.

Miq dhe shoke, qe ju mirekuptoj sot per gjithcka, thoni dhe beni, detyrohem t’ju them se :

“Lumturia politike eshte nje zgjedhje; pranimi politik eshte nje zgjedhje; inati politik eshte nje zgjedhje; falja politike eshte nje zgjedhje; zemerimi politik eshte nje zgjedhje; dashuria politike eshte nje zgjedhje; dhe vete jeta politike eshte nje zgjedhje.

PER MUA SI DJE, SOT EDHE NESER, KOHA IME, ESHTE ZGJEDHJA IME – PARTIA SOCIALISTE”.

Vec, ne politike si dhe ne shoqeri, lumturia eshte si e verteta; NUK MUND TA KESH, DUHET TE JESH.

Per mua lidhja e vetme mes lumturise politike dhe ndergjegjes politike eshte mirenjohja.

JU JAM MIRENJOHES.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :