Data : 23 02 2019
KryeTitujt :

Durrës, ekzekutohet me plumb në kokë biznesmeni

 

 

Një ekzekutim me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e plazhit në Durrës, ku një biznesmen ka mbetur i vrarë. Policia bën të ditur se viktima është biznesmeni i ndërtimit Plaurent Cani. Vrasja ndodhi rreth orës 07:30 minuta dhe sipas policisë dy persona me motor kanë qëlluar në drejtim të 40-vjeçarit, në vendin e njohur si “Rrota  Kuqe”.

Mësohet nga dëshmitarët se persona ishin të maskuar dhe kanë qëlluar me armë zjarri tip pistoletë biznesmenin teksa po pinte kafe me punonjësit e tij, në një lokal pranë vendit ku po ndërtonte një pallat në zonën e plazhit. Mësohet se fillimisht 40-vjeçari u plagos dhe u dërgua në spital në gjendje të rëndë, por humbi jetën për shkak të plagëve të marra.

40-vjeçari ka pasur dy plagë në kokë të shkaktuar nga 2 plumbat, gëzhojat e të cilave u gjetën në vendngjarje nga policia. Në drejtim të vendit të ngjarjes kanë shkuar forca të shumta të policisë që kanë nisur hetimet.

Policia ka ngritur postblloqe të shumta për kapjen e autorëve, ndërkohë që ngjarja dyshohet të ketë lidhje me punën që bënte biznesmeni. Ndërkohë, dëshmia e punonjësve që shoqëronin viktimën në lokal do të jetë pikë kyçe për zbardhjen e detajeve të krimit.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :