Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Bushati: Berisha, dështim total me integrimin

ditmir-bushati-300x171

Deshtimi i plote per ndertimin e Shqiperise Evropiane eshte sipas PS-se, nje tjeter arsye perse nuk duhet te votohet Berisha ne zgjedhjet e 23 qershorit.

Ne diten e Evropes, ne nje deklarate per mediat nga selia e PS-se, deputeti socialist, Ditmir Bushati ka akuzuar kreun e qeverise per deshtim total me integrimin dhe demokracine funksionale.

“Përmasa dramatike që ka marrë pushteti i Berishës për Shqipërinë evropiane, 3 shanse të humbura per stausin, përplasje me partnerët ndërkombëtarë, raporte kritike për situatën që mbizotëron dhe shqetësim në rritje se ku po e con vendin Berisha”- jane keto tregues te deshtimit te Berishes.

Sipas tij, eshte fatkeqesi qe 22 vjet pa rrëzimit të komunizmit ne cilësohemi ende regjim hibrid.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :