Data : 22 03 2019
KryeTitujt :

Berisha: Meta e Rama nuk votojnë 3 ligjet pa mbyllur pazaret për listat

Berisha-Kuvend-300x195

Kreu i qeverise, Sali Berisha i ka bere apel kreut te LSI-se, te mos i shnderroje tre ligjet ne pazar per lista te zeza ne kurriz te mbeshtetesve te tij.

Duke folur nga Kuvendi, ka thene se priste qe sot te votoheshin tre ligjet, por sipas tij, pa mbyllur pazaret me njeri-tjetrin nuk do i votojne.

“Iken nga salla sikur ishte futur ndonje substance apo halor ne karriget e tyre. Iken, por karriget e tyre bosh flasin shume me teper”- tha ai, duke shtuar se me kete dehsmojne para shqitareve demin e madh qe i kane shkaktuar.

“Mos i shndërro ligjet në pazar për lista të zeza në kurriz të mbështetësve të tij. Të vijë këtu sepse kjo botë nuk mund të konceptohet thjesht si pazare, tani është bërë lista e zezë, se cilët pranohen dhe cilët nuk pranohen nga LSI, Nasip të them të vërtetën, nuk është këtu po më dëgjon, në listën e zezë ia ka dorëzuar zoti Rama ndaj dhe sot u shty votimi si Pazar me listën e zezë, ne në cdo kohë i votojmë”- tha Berisha.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :