Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Arrestohet Naser Kelmendi, kryesonte listën e më të kërkuarve të Interpolit

kelmendi-300x168

Policia e Kosoves ka konfirmuar paraditen e sotme arrestimin e Naser Kelmendit, një afarist me origjinë shqiptare nga Kosova, me nënshtetësi të Bosnjes e Hercegovinës.

Kelmendi është për një kohë të gjatë në listën e më të kërkuarve të Interpolit, dhe po ashtu kryeson listën e personave më të rrezikshëm në Evropë, të administratës amerikane.

Sipas zëdhënësit te policisë së Kosovës, Baki Kelani, Naser Kelmendi është arrestuar nga forcat e rendit.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :